Lecznicze działanie wody

Coraz częściej wanna czy prysznic stają się nie tylko miejscem zabiegów higienicznych ale także relaksu, odpoczynku i różnego rodzaju hydroterapii. Decydując się na wybór wanny z hydromasażem czy panelu prysznicowego warto jednak dowiedzieć się wcześniej nieco więcej o ich możliwościach i funkcjach.

SPA to skrót od łacińskiego "Sanus per aquam" czyli "zdrowie przez wodę". Terapeutyczne właściwości zabiegów wodnych znali już starożytni Rzymianie i wraz z podbojem starego kontynentu rozpropagowali ideę korzystania z wodnych dobrodziejstw i przyjemności. SPA oznaczało zabiegi i terapie oparte na preparatach wykorzystujących bogactwo wody morskiej, źródlanej oraz termalnej. Współcześnie SPA to synonim luksusu i holistycznej czyli kompleksowej troski o samopoczucie człowieka: fizyczne i psychiczne. To zabiegi wykorzystujące wodę, wyciągi morskie, mineralizowane błota, różne techniki masaży czy kąpiele z różnymi dodatkami (sole, glinki, olejki itd.). Terapia wodna - czego dowodzą badania naukowe - nie tylko wzmacnia odporność organizmu, ale też przynosi głęboki relaks i wyciszenie.

Uwaga - w przypadku hydromasażu pamiętajmy, aby skonsultować się z lekarzem. Przy niektórych schorzeniach hydromasaże, gwałtowne zmiany temperatur i kąpiele parowe są niewskazane.

odkryj potencjał wody w swojej łazience >>